Musikk i Skolen
21.10.10 11:00

Anne Bamford til Norge

Forfatteren av Wow-faktoren Anne Bamford skal denne vinteren gjennomføre en kartleggingsundersøkelse i norske skoler og barnehager. Vi anbefaler vår norske oversettelse av Wow-faktoren!

Wow-faktoren bør igjen på agendaen! Bestill den norske oversettelsen her.

Anne Bamford skal se på kreativitet i forhold til innovasjon, innflytelse på samfunnet, mangfold og likeverd. I Wow-faktoren belyser hun blant annet hvordan kunstfagene bedrer elevenes forhold til skolen og dermed læring i andre fag. Vesentlig er det at undervisningen er av god kvalitet - ellers får man motsatt effekt.

Musikk i Skolen har forventninger til Anne Bamfords arbeid i Norge og håper at arbeidet hennes vil føre til en styrkning av de estetiske fagene. Hun har tidligere gjennomført tilsvarende kartlegginger i Danmark, Nederland, Belgia, Australia og Island.

Tidsskriftet Musikk i skolen

Samarbeidspartnere:

Musikk og ungdom
Samarbeidsforum for estetiske fag
Rikskonsertene
NUMU
NUMU
Musikkpedagogikk.no
If
Sparebankstiftelsen DnB NOR