Musikk i Skolen
20.08.10 10:49

Sangkulturkonferansen 2010

Sangkulturkonferansen 2010 arrangeres 23.-24.oktober i Royal Christiania Hotel, Oslo og er åpen for alle som er opptatt av sang og sangens plass i samfunnet.

 

SANG FOR ALLE – VEIEN FREM

Nytt samspill for sangen i Norge

Sang for Alle

Alle i Norge skal få del i sangen som kilde til glede, mening og utvikling i et samfunn som målbevisst utnytter sangen for å skape et bedre liv for alle. Sangkulturkonferansen 2010 handler om å realisere denne visjonen! Konferansen vil blant annet presentere spennende internasjonale eksempler på veier å gå for å realisere visjonen og noe av den voksende mengden av dokumentasjon om sangens positive virkninger for den enkelte og for samfunnet.

Konferanse og fremtidsverksted

Men først og fremst vil konferansen fokusere på veien frem til et syngende Norge. Deltakerne vil bli utfordret til å delta gjennom og etter konferansen i å realisere visjonen. På konferansen vil det bli presentert utkast til et manifest og forslag til rammer for en nasjonal plan for å gjøre Norge til en syngende nasjon.

En ny plattform for samarbeid

Bak konferansen står tunge aktører som i fellesskap vil følge opp konferansens resultater og innspill og arbeide videre mot målet om et syngende Norge gjennom fellesprosjektet Syng for livet.

Dato: 23.-24. oktober

Sted: Royal Christiania Hotel, Oslo

Deltakeravgift: Kr. 2.000,- inklusive alle måltider

Les mer om Sangkulturkonferansen og Syng for livet her: www.syngforlivet.no

Tidsskriftet Musikk i skolen

Samarbeidspartnere:

Musikk og ungdom
Samarbeidsforum for estetiske fag
Rikskonsertene
NUMU
NUMU
Musikkpedagogikk.no
If
Sparebankstiftelsen DnB NOR