Hopp til hovedinnhold
Musikk i skolen logo.

Kurs i bucket drumming

A rusty bucket on a stone bench.

Et ganske så billig instrument som kan tas i bruk i musikkrommet er (trommevirvel) plastbøtter! Bucket drumming oppsto nettopp fordi unge musikere manglet midler til å skaffe seg kostbare trommesett. Den som oftest krediteres som den originale bucket drummeren, er Larry Wright. Han har vært en kjent figur i New Yorks gater og subwaystasjoner i mange år, der han ofte jammer med sin kone Sonia. Her kan du høre ham som unggutt i 1991, der han før konserten forteller om hvordan han begynte å spille på bøtter.

Resten er trommehistorie - bøtter og trommestikker er noe av det rimeligste og enkleste man kan skaffe seg, samtidig som det går an å bli riktig så god musikalsk. Bucket drumming er tatt i bruk på gater, på scener og i klasserom over hele verden.

På kurs hos Musikk i Skolen lærer du ikke å bli virtuos bøttetrommis a la Larry Wright, men du møter to ungdomsskolelærere som har brukt bøtter og gruppeperkusjon mye i klasserommet.

Du vil lære grooves, breaks og variasjoner som er enkle å ta i bruk med elever, innstuderingsmetodikk, et par lure triks, stalltips på gode bøtter med mer. Høres det fristende ut så meld deg på her:

Tid og sted

Kurset arrangeres torsdag 9. februar kl 15 - 17.

Pris: 300,- / Gratis for medlemmer

Sted: Seilet - Huset for kunst og kultur i skolen, på Grünerløkka i Oslo.

Deler av kurset vil etter hvert bli tilgjengelig digitalt for våre medlemmer som ikke har mulighet til å delta i Oslo.